سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانش فقط سه گونه است : آیه ای استوار یا قانونی عادلانه و یا سنّتی پایدار و جز آن تنها فضیلت است . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
امروز: چهارشنبه 100 آبان 5

امنیت اطلاعات در شهر الکترونیکمعاون سازمان پدافند غیر عامل گفت: مقوله امنیت اطلاعات باید به عنوان یکی از محورهای مهم در کنفرانس شهر الکترونیکی مورد بحث قرار گیرد. استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در همه شئونات اجتماعی و فردی به طور فراگیر در جریان است ولی بحث امنیت اطلاعات و یا مبحثی که تحت عنوان امنیت و پایدارسازی مطرح است، در این فرآیند فراموش شده است.

 کلید واژه «امنیت» بحث ناشناخته‌ای نیست، با توجه به فراگیری استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمامی زمینه‌ها و رشته‌ها و استقبال روز افزون جامعه به استفاده از این خدمات، واژه امنیت هم مورد غفلت واقع شده و همچنین چگونگی و ابعاد استفاده از این بحث، بررسی‌های کارشناسی و علمی را طلب می‌کند.
 در بسیاری از زیرساخت‌های جامعه کاربرد فناوری اطلاعات و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی با قوت دنبال می‌شود، اضافه کرد: بحث سرقت اطلاعات، حفظ اطلاعات، نگه‌داری از اطلاعات فردی و اجتماعی که جنبه محرمانه دارد مقوله‌های مهم امنیتی و اطلاعاتی محسوب می‌شود و باید در دومین کنفرانس شهر الکترونیکی که توسط جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران برگزار می‌شود، بحث و بررسی و تحلیل علمی صورت گیرد و بخشی از مقالات به این موضوع اختصاص یابد.
طبق اعلام روابط عمومی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی، سازمان پدافند غیرعامل به عنوان یکی از نهادهای مهم به‌ویژه در امر امنیت اطلاعات حامی و همکار فعال جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران در برگزاری دومین کنفرانس شهر الکترونیکی است.


 نوشته شده توسط حامد عزیزخانی در سه شنبه 87/9/5 و ساعت 8:19 صبح | نظرات دیگران()
 لیست کل یادداشت های این وبلاگ
چه سعادتی ، همایش پارسی بلاگی ها
اولین پست وبلاگ کاخ سفید
عید ولایت مبارک
دومین کنفرانس شهر الکترونیک ایران
امنیت اطلاعات در شهر الکترونیکی
شهر الکترونیکی به بنگاه دانایی نیاز دارد
اولین جشنواره وبلاگ نویسی روانشناسی
بررسی کارکردهای آموزشی و پژوهشی وبلاگها
چگونه در سایت یا وبلاگ خود امکان خرید اینترنتی ایجاد کنیم
1200 میلیارد تومان صرفه جویی سالا نه با پرداخت الکترونیکی قبض ها
چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک برگزار می شود
اطلاعیه مهم شهر نوشت
زندگی الکترونیکی خوب یا بد؟
خطرات زندگى الکترونیکى
مزایای الکترونیکی بودن
[همه عناوین(67)]

بالا

طراح قالب: رضا امین زاده** پارسی بلاگ پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ

بالا